Kultura Vinoř, z. s.

NOVINKY:

MASOPUSTNÍ PRŮVOD VINOŘÍ
11. 2. 2023 od 14 do 17 hodin
Veselý průvod masek s hudbou a občerstvením projde několikero zastavení po domácnostech našich sousedů a tetiček. Trasu zveřejníme 1. 2. 2023. Sledujte www.kulturavinor.cz Jakékoliv masky jsou srdečně zvány. Ať je nás co nejvíce! Chléb, špek a francovka, to je naše srdcovka! Kultura Vinoř, z.s.

POHÁDKOVÝ LES, ANEB KLASICKÉ VEČERNÍČKY
22. 4. 2023 | od 11 do 14 hod. | OBORA U POHANKOVA RYBNÍKU
Soutěžní akce pro děti ( 3–10 let) s pohádkovými postavami. Start je u „závory“, cíl u pramene, odměna jistá, doporučujeme obuv do terénu, kostýmy vítány. Hlavním sponzorem akce je Globus ČR, v.o.s. Děkujeme!

 

AKCE „BALÍČKY PRO ZDRAVOTNÍKA“.
Předání proběhlo 8. 6. 2021 ve FN Bulovka.
REPORTÁŽ TV KBELY,FOTOGALERIE.

KDO JSME?
Blázni, kreativci, kardiaci! Kulturu děláme srdcem. Pokud nevíte co s volným časem, sledujte nás a třeba si nějakou naší připravovanou akci vyberete a navštívíte. Plánujete uspořádat akci a nevíte jak na to? Ozvěte se a určitě něco vymyslíme. My máme lék na nudu. Náš „staronový“ web najdete zde: www.kulturavinor.cz, FB Kultura Vinoř, z. s.

ÚČEL SPOLKU
Účelem našeho spolku je přispívat k rozvoji společnosti v oblasti kultury, sportu, vzdělávání a společenské odpovědnosti. Hlavní činností spolku je organizování soukromých i veřejných kulturních, vzdělávacích, sociálních, sportovních a jiných volnočasových aktivit a akcí např. výstavy, koncerty, besedy, dílny, semináře, kurzy, společenské večery, literární pořady atd.

FOTO A  HISTORIE
Jestli vám jsou obrázky v galerii povědomé, tak vězte, že v tomhle všem máme historicky prsty. Nejsme žádná rychlokvaška, ale řádně uleželý sýr. Původní Výbor pro kulturu, který přestal papírově existovat roku 2018, ale reálně pracoval i nadále jako parta dobrovolníků pomáhající KC Vincent-příspěvkové organizaci MČ Vinoř).

HLEDÁME NOVÉ ČLENY
Rádi přivítáme do našich řad kreativce i dříče, kteří se nebojí vlézt do masky a umí si ze sebe udělat legraci pro pobavení jiných. Pro Více informací si napište na info@kulturavinor.cz

Akce, které jsme pro vás připravili, připravujeme a které právě probíhají.

V úterý 8. 6. 2021 proběhlo předání BALÍČKŮ PRO ZDRAVOTNÍKY ve FN Bulovka. Z rukou zástupců městských částí Praha-Vinoř a Praha-Kbely, za asistence našeho spolku Kultura Vinoř, z.s. , převzalo část nasbíraných balíčků asi 40 zástupců vrchniho personálu FN Bulovka.
Celkově se podařilo nashromáždít necelých 1900 balíčků různého objemu a obsahu, které budou směřovány přednostně pracovníkům COVID oddělení této nemocnice jako forma poděkování za jejich práci a nasazení v době pandemie.
Do sběru se zapojili občané MČ Vinoř, MČ Kbely, obce Přezletice a obce Svémyslice. Všem zmíněným děkujeme stejně tak, jako firmě Yves Rocher za jejich štedrý sponzorský dar, ZŠ Praha-Vinoř za spoustu krásných obrázků a vzkazů od dětí a v neposlední řadě také matce myšlenky paní Janě Foldynové z Vinoře.