Kultura

14.9.201919:00POSVÍCENSKÁ ZÁBAVA

Vinořští BARÁČNÍCI vás zvou na posvícenskou zábavu do místní Sokolovny. Zahraje COLOR CLUB Josefa Šráma, tombola, občerstvení, předtančení. Předprodej vstupenek za 150 Kč od 26. 8. v papírnictví naproti pizzerii, Mladoboleslavská 235.

17.9.201920:00Hoffmanův dvůr – Kinování – Diego Maradona

okumentární / Sportovní, Velká Británie, 2019, 130 min, CŠFD: 83% Diego je usměvavý kluk z předměstí, který miluje fotbal a svou velkou rodinu. Díky obrovskému talentu plní sny sobě, svým blízkým i stovkám milionů fanoušků po celém světě. V Neapoli, kde by i ďábel potřeboval bodyguarda, se Diego stává Bohem. Fanatický obdiv a slávu je těžké ustát a Diego skrývá svou lidskou tvář čím dál víc pod masku Maradony. Tomu nejsou cizí divoké večírky, nevěry, podvody, kokain ani pletky s mafií. Zničující spirála se roztáčí. Strhující portrét jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních osobností vůbec poskládal držitel Oscara Asif Kapadia (Senna, Amy) z více než 500 hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu.

21.9.201909:30MIRANOVY DUBY 2019

Přijďte si zazávodit na první ročník veřejného závodu Miranovy duby 2019. Jedná se o závod na cca 10 Km, který vás provede Vinoří a blízkým okolím. Jedná se o kombinaci závodu na lesních a polních cestách, část se poběží po silnici a zámkové dlažbě. Přesnou trasu zveřejníme co nejdříve. Start bude v 11:00. Od 9:30 budou pořádány dětské běhy. Start i cíl a kompletní dětské běhy budou v Zámeckém areálu Ctěnice. Startovného běhu na 10 Km je 100 Kč. Registrace možná zde https://www.sportt.cz/register/882. Těšíme se na vás!!

21.9.201919:00Italské dny ve Vinoři

♦ V sobotu 21. září orchestr Giuseppe Verdi pro nás jako dar partnerskému městu na 19. h. chystá v Kočárovně v zámeckém areálu ve Ctěnicích velkolepý koncert moderní hudby spolu s pohoštěním. ♦ V neděli se pak od 9 h. v kostele Povýšení sv. Kříže ve Vinoři celebruje italsko-česká mše naším ctihodným otcem Františkem Slavíčkem Město Laveno Mombello, je naším partnerským městem již deset let.

24.9.201920:00Hoffmanův dvůr – Kinování – Zelená kniha

Drama / Komedie / Road movie, USA, 2018, 130 min, 87% Bývalý vyhazovač a drobný podvodníček Tony „Pysk” Vallelonga (Viggo Mortensen) má mezi newyorskými Italy pověst chlápka, který dokáže vyřešit každou šlamastyku. Slavný černošský klavírista Dr. Don Shirley (Mahershala Ali) si ho proto najímá jako řidiče a bodyguarda na turné po divokých státech amerického Jihu 60. let. Tony je horkokrevný, ne moc vzdělaný, ale o to mazanější. Nade vše miluje svoji ženu (Linda Cardellini) a smažená kuřata. Dr. Don je jeho protikladem: kultivovaný génius jemných mravů a pevných zásad. Aby společně překonali nástrahy, musí si k sobě oba tvrdohlaví muži najít cestu skrz předsudky a humorné přešlapy. Originální komedie Zelená kniha (Green Book) získala tři Oscary včetně sošky pro Nejlepší film. Režisér Peter Farrelly (Blbý a blbější; Já, mé druhé já a Irena; Něco na té Mary je) se inspiroval příběhem skutečného přátelství a natočil jeden z nejdojemnějších i nejvtipnějších filmů roku.

1.10.201920:00Hoffmanův dvůr – Kinování – Sakawa

Dokumentární, Belgie / Nizozemsko, 2018, 81 min, ČSFD: 69% Kdo jsou lidé, kteří odesílají e-maily s oznámením, že jste vyhráli v loterii, a kdo se doopravdy skrývá za profily vnadných žen na internetových seznamkách? Režisér snímku se vydal do Ghany, kde si tímto způsobem přivydělávají celé komunity. Ve svém úsilí si dopomáhají všemi dostupnými prostředky – napodobováním ženského hlasu po telefonu i zapojením kouzelníků, černé magie a voodoo. Zábavný i velmi osobní dokument sleduje snahu několika postav vymanit se z chudoby tím, že lidem z bohatých zemí zprostředkovávají jejich nenaplněné touhy. Vstup zdarma.

8.10.201920:00Hoffmanův dvůr – Kinování – Devadesátky

Drama / Komedie, USA, 2018, 85 min, ČSFD: 78% Kalifornské slunce, holky, mejdany, skejt a parta starších kluků, do které by hrozně rád zapadl. Tohle je prostě léto všech velkých poprvé, na které Stevie nikdy nezapomene. Tím spíš, že ho prožívá v polovině devadesátek – neopakovatelné době, jejíž atmosféru Jonah Hill (Vlk z Wall Street, Superbad) ve svém režijním debutu dokonale vystihl, hudbou počínaje a módou konče.

20.10.201916:00Hoffmanův dvůr – Kinování pro děti – Hodinářův učeň

Pohádka, Česko / Slovensko, 2019, 102 min Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější? Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr hodinář a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamilují se do sebe s hodinářovou dcerou Laurou a svatba je na spadnutí. Mistr proto pošle svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky vůbec existují, ale pokud je Urban nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Hodinářův učeň se tedy vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí.

22.10.201920:00Hoffmanův dvůr – Kinování – Humorista

Drama / Životopisný, Rusko / Lotyšsko / Česko, 2019, 100 min, 75% Borise Arkadije živí humor v době, kdy vás smích může existenčně zlikvidovat. Polovina 80. let. Brežněv zemřel, Andropov zemřel a o Černěnkovi se šeptá, že to má taky za pár. Boris vystupuje s neškodným skečem o opičce a žije život prominenta, komika režimem nejen tolerovaného, ale i podporovaného. Pod povrchem se ale dusí. Humor je z podstaty svobodný a pohrdá hloupostí mocných. V Borisovi zuří vnitřní boj mezi konformistou a buřičem. A to vše v době, kdy humor může zabíjet. Tragikomedie Michaila Idova (scénář k filmu Léto) pojednává o možnostech svobody v nesvobodné době, o srážce lidské kreativity s tupostí moci.

29.10.201920:00Hoffmanův dvůr – Kinování – Tři blízcí neznámí

Dokumentární, USA / Velká Británie, 2018, 96 min, ČSFD: 80% Bobby, Eddy a David přišli na svět v New Yorku na začátku 60. let jako jednovaječná trojčata. Hned po narození ale byli rozděleni a adoptováni různými rodinami. Nikdo z nich neměl tušení, že má na vlas stejné sourozence. Po necelých dvaceti letech se souhrou šťastných náhod setkali a jejich neuvěřitelný příběh se stal senzací Ameriky. Kdo a proč je rozdělil? Jak ovlivnilo mnohaleté odloučení jejich životy? Znepokojivé tajemství experimentování s lidskými osudy odhaluje dokumentární film Tima Wardla, který se stal diváckou senzací a porota festivalu v Sundance ho ocenila Zvláštní cenou.

2.11.201917:00LAMPIONOVÝ PRŮVOD (DUŠIČKOVÝ)

Tradiční lampionový průvod, tentokráte na dušičky, tudíž dušičkový! Start od hřbitova. Info po letních prázdninách.

1.12.201915:00ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Vinořské náměstí. První adventní koncert v kostele Povýšení sv. Kříže.