Vinoř (a okolí) pomáhá ukrajinským uprchlíkům

28. 2. 2022

Na Ukrajině zuří válka a v pohybu do bezpečí Evropy je velké množství lidí. Nikdo neví, o kolik lidí bude potřeba se postarat ve Vinoři. Ale uděláme co nejvíc možného.

 

Ubytování a služby

Můžete nabídnout ubytování, tlumočení, společnost či jiné služby? Vyplňte nám prosím tento neveřejný formulář (odpovědi budou dostupné jen kompetentním lidem).

 

Hmotná pomoc

Vinoř aktuálně nemá kapacitu na to zřídit sklad hmotné pomoci. Budeme proto zjišťovat aktuální potřeby lidí z Ukrajiny a vybírat jim vhodné nabídky od lidí.

Pokud můžete nabídnout cokoliv, co se tak lidem na útěku před válkou může hodit, vyplňte tento formulář, který se ukládá do této VEŘEJNÉ tabulky (čili bude vidět kontakt na vás).

Výhoda veřejné tabulky je, že když vámi nabízená věc přestane být aktuální (třeba ji věnujete někde jinde), můžete položku sami smazat. Ušetříme si tím snad spoustu zbytečného volání.

 

Propojování

Pro snazší propojování místních Ukrajinců a nově příchozích vznikla Facebooková skupina.

 

Ubytovali jste někoho?

Možná jste ve Vinoři ubytovali někoho z Ukrajiny. Děkujeme. Dejte nám o tom ale vědět na mail <starosta@praha-vinor.cz>. Můžeme jim zprostředkovat důležité informace o legalizaci pobytu, nároku na příspěvek v hmotné nouzi, možnostech stravování, doktorech atd.

 

Nabízíte brigádu? Jednorázovou či dlouhodobou práci?

Třeba máte zájem o úklid bytu či zahrady? Nebo máte pro Ukrajince práci? Napište svou nabídku do této tabulky, do záložky brigády/práce.

 

Děkuje za pomoc

Martin Mach Ondřej