OSLAVY 935 – RONDEL INFO

23. 9. 2023

Akce pro celou rodinu (součást oslav 935 let od první písemné zmínky o Vinoři).
KOMIKS O RONDELU

24. září 2023 od 16 hodin (přicházet můžete již od 15:30), POČASÍ:  cca 20 stupňů a bez srážek, povrch vypadá po sobotní obhlídce dobře!!!
Registrujte se do projektu „RONDEL“ a pomozte nám postavit znovu palisády pravěkého rondelu. Potřebujeme asi 500 kůlů! Znovu postavit palisády? Ano, z vlastních těl. Stačí si stoupnout do řady na pár minut, než to celé vyfotíme a natočíme nám všem na památku. Podobně jako před pěti lety znak obce na fotbalovém hřišti. Pamatujete? Tehdy z toho byl REKORD! Realizace proběhne 24. září v odpoledních hodinách na místě vykopávek (mezi ulicemi Dražkovská a Českodubská). Kvůli focení budeme potřebovat váš Souhlas S Pořízením A Použitím Fotografií Video A Audiozáznamu – stan REGISTRACE.

 

Podrobnosti k akci:
Dobrý den, milé kůly!

Příchod doporučujeme mezi 15:30 a 16:00 ideálně od ulice Bohdanečská-viz mapka v příloze a rovnou k černému stanu s REGISTRACÍ, kde:nahlásíte své příjmení, nebo e-mail, budete „odškrtnuti“, dostanete ID pásku na ruku a upomínkový předmět. Dále vás žádáme o přinesení Souhlasu s pořízením záznamu (viz výše), popřípadě nám ho můžete podepsat na místě. (Je to nezbytná administrativa.) Kdybyste nechtěli být na fotografii poznat, doporučujeme klobouk nebo kšiltovku, případně si zakrýt obličej rukama. Poté vás v pustíme do prostoru mezi registrací a rondelem. Zde se budou nacházet dva stany jeden (zelený) společnosti Atlantis, kde bude přítomen i architekt budoucí   zástavby a malá prezentace. Rádi vám zodpoví dotazy. V dalším stánku (bílém) bude malý doprovodný program pro děti: pátrací naučná hra na téma VINOŘ za drobnou sladkost, tématické zábavky na téma pravěk, malá výstavka o rondelu a o zdejší krajině, možnost vyzkoušet si, jak řeže opravdový pazourek a omrknout několik pravěkých předmětů, které jsme pro vás vlastnoručně připravili, zkusit vyrobit repliku rondelu zatloukáním kolíků a v případě velikého vedra si dát kapku vody. (pokud nebudete mít vlastní, což doporučujeme). Než odbavíme všechny příchozí, může to trvat dlouho, tak vás prosíme o trpělivost. Prostor samozřejmě opustit můžete, ale nedoporučujeme to.Až proběhne administrativa všech účastníků, tak začneme  formovat v prostoru rondelu jeden až dva soustředné kruhy (záleží kolik se nás sejde). Na zemi bude načrtnut orientační kruh. Prosíme hlídejte si své ratolesti (ideálně se držte za ruku), jsou tam stále jámy od archeologického průzkumu. Pak vyzveme fotografy a „pilota“ dronu k vytvoření záznamu. (mluvit se bude do megafonu) Předpokládané ukončení akce je kolem 17 hodiny. Až bude zpracován výstup, naleznete ho na webu MČ. Možná přijede i televize. Těšíme se na vás všechny!