Nová kuchyně v MŠ Mikulovická

1. 4. 2020

V pátek 27.3.2020 proběhla kolaudace nové kuchyně mateřské školky v ulici Mikulovická. Jedná se o velkou investici v hodnotě přes 13 mil. Kč, která kompletně zrekonstruovala původní nevyhovující kuchyň a vytvořila i další administrativní zázemí pro chod školky. Tímto krokem by měla být na dlouhou dobu plně saturována potřeba žáků MŠ, včetně nové přístavby.

Pro občany Vinoře bude asi nejdůležitější zpráva, že nová kuchyně je uzpůsobena a dimenzována pro vaření a výdej jídel i našim seniorům. Má pro ně samostatný vchod a okénka pro platby i pro výdej jídel.

Samotná kuchyně je moderně vybavena a odpovídá nejvyšším standardům pro podobná zařízení.

V současné době plánuje zřizovatel MČ Praha-Vinoř a provozovatel ZŠ Vinoř zahájení provozu asi v polovině dubna 2020 a vařilo by se zatím jen pro naše seniory. V nejbližší době budou radním pro sociální oblast a zdravotnictví, panem JUDr. Červenkou, osloveni ti občané, kteří možnost stravování jídlem ze ZŠ již dříve využívali. Následně se budou moci přihlásit i další. Pro zahájení provozu je třeba získat minimálně 50 zájemců, aby mělo smysl kuchyň uvést do provozu.

Doufáme, že jak našim nejmladším, tak i seniorům bude jídlo z nové kuchyně chutnat.

Michal Biskup