Distribuce dezinfekce Anti-COVID 28.3.2020

27. 3. 2020

Vážení občané Vinoře,

MČ Praha-Vinoř právě obdržela 250 litrů dezinfekčního prostředku Anti-COVID, 50 litrů ponecháme pro lékaře, Normu, Billu, ÚMČ, poštu a další místa, kde je zvýšená koncentrace lidí. Zbytek bude rozdělen mezi občany.

Distribuce začne v sobotu 28.3.2020 od 8:00 do 9:00 ovšem pouze pro občany Vinoře nad 65 let, od 9:00 do 12:00 bude pokračovat pro všechny ostatní občany Vinoře až do vyčerpání zásob.

Jednotlivci nebo dvoučlenné rodiny dostanou 250ml, vícečetné rodiny 400ml. Z 200 litrů dezinfekce uděláme cca 600-700 dávek. Distribuce proběhne ve vratech do dvora ÚMČ (vchod z ulice Bukovinské) .

Každý zájemce si přinese vlastní uzavíratelnou lahev o minimálním objemu půl litru, do které bude dezinfekce přelita trychtýřem.

Zároveň bude na každou lahev přilepena bezpečnostní etiketa o rozměrech 105x75mm, která nese informace o složení výrobku, první pomoci v případě požít a další zákonem požadované informace.

Cílem je co nejrychleji dezinfekci rozdat občanům Vinoře a nezdržovat se administrativou. Pro vydání dezinfekce je třeba se pouze prokázat dokladem totožnosti s vyznačením trvalého bydliště ve Vinoři.

Zároveň žádáme, aby se případná fronta čekajících řadila ulicí Bukovinskou od ÚMČ směrem k sokolovně a aby lidé mezi sebou dodržovali bezpečný odstup minimálně 2m. Stejně tak by za každou rodinu měl dorazit jen jeden člověk, aby se omezil počet lidí ve frontě. Doporučený způsob dopravy k úřadu je pěšky, protože tam není moc míst k parkování.

Uděláme maximum pro co nejrychlejší odbavení všech příchozích, přítomna bude i Městská police Praha.

Příští týden má dorazit další, stejně velká dávka dezinfekce a opět bude rozdána lidem.