Psychosomatika ve Vincentu

Dne 7. května 2024 od 18 do 20 hodin ve vinořském kulturním centru VINCENT (Opočínská 364)
Cítíte-li se voláni, pište do konce dubna na eva.labusova@seznam.cz a rezervujte si místo. Kapacita semináře je omezena. Vstupné 300 Kč.

Srdečně zveme na večer věnovaný aktuálnímu tématu. Protože péče o zdraví těla a duše se týká každého z nás.

Psychosomatika nabízí pohled na zdraví a nemoc z pohledu přirozené jednoty duševního s tělesným. Když trpí duše, projeví se to na těle, a naopak. Přednáškový a diskusní večer nabídne inspiraci k hlubšímu chápání psychosomatické podstaty toho, čemu medicína, psychologie i spiritualita i v češtině říkají „wellbeing“. 😊 Kde se v těle berou a odehrávají emoce a jak na ně tělo reaguje? Co je akutní a chronický stres a jak se na něj adaptujeme? Co se děje, když adaptační mechanismy selžou? Co mohu v takových případech pro sebe udělat já a jak mi pomůže zdravotnictví? Jak vznikají psychosomatická onemocnění, která to jsou a jak se dají léčit? A jak se současná společnost vlastně dívá na souvislosti zdraví a nemoci? V závěrečné diskusi si můžeme popovídat o dalších otázkách a okolnostech z oblasti péče o celostní zdraví, o možnostech biomedicíny, psychoterapie i o tzv. doplňkových a alternativních přístupech.

Lektorka: MUDr. et Bc. DANA HLAVÁČKOVÁ je lékařka s 35letou praxí. Specializovanou způsobilost získala v oborech anesteziologie a resuscitace, urgentní medicína a veřejné zdravotnictví. Bakalářský titul získala v oborech politologie a sociologie. Více než 30 let pracovala ve výjezdových týmech Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. V současné době se zabývá zejména biodynamickou body-psychoterapií a psychosomatickou medicínou a působí jako zdravotnický interventka a poskytovatelka kolegiální peer podpory ve zdravotnictví. Ve své praxi využívá také doplňkových a alternativních přístupů ke zdraví. Je držitelkou Certifikátu MŠMT a Yoga Alliance pro učitele jógy.