VINOŘSKÝ VANDRÁČEK 2023

RODINNÝ TURISTICKÝ POCHOD PLNÝ ZÁBAVNÝCH STANOVIŠŤ

SOBOTA 20. 5. 2023|start u ZŠ Prachovická 304 | 13:00   –16:00

Letošní vandrování Vinoří jsme naplánovali na sobotu 20 května. Jako obvykle startujeme u základní školy od 13 do 16 hodin.
Spolky a organizace, které zajišťují jednotlivá stanoviště, se začínají pomalu připravovat na vandráčky a my se soustředíme na hladký průběh celé akce a především na cíl, který bude ve farské zahradě. Těšit se můžete hlavně na ten úžasný pocit, že jste to zvládli, a na zasloužený diplom. Odměnou pro všechny bude přátelské posezení u ohně s COUNTRY KAPELOU KNOKAUT, která přijala naše pozvání a setrvá s námi tak dlouho, dokud se bude zpívat. Tímto srdečně zveme i příznivce country muziky, kteří se Vinořského vandráčka nezúčastnili, ale jen zavítají na pivo u ohně. K prodeji budou buřty k opékání, grilované klobásy, grilovaný hermelín, pivo, limo, bubble waffle, káva a sladké pečivo z Marcipánky.Od 18 hodin, tedy po uzavření všech stanovišť, bude pro děti připravená loutková pohádka Jak šel Kozlík do světa v podání divadla KOZLÍK. Pokud by pršelo, divadlo se přesune do sálu Pod Normou. My však pevně doufáme, že počasí bude přát a že si to třinácté vandrování Vinoří všichni užijeme.

Popis trasy:
Startuj u základní školy (Prachovická 340) – u baráčnic si vyzvedni kartičku s mapkou na razítka a hlavně čerstvě upečenou, sponzorskou, buchtu od MERHAUTŮ (maková, povidlová, tvarohová – můžeš si vybrat), rodiče si mohou koupit na cestu dobrou kávu, kterou nabízí cukrárna MARCIPÁNKA. Společně pak můžete vyrazit na vandr. Hned za rohem na hřišti u školy na tebe čeká první stanoviště 1. KRAV MAGA, celkem blízko je hned druhé stanoviště 2. Komunitní centrum VINCENT kde mají stanoviště BARÁČNÍCI, další kroky povedou Klenovskou ulicí dolů a do Ctěnického háje, jdi hlavní cestou po žluté turistické značce až ke 3. STŘELNICI, po trefě do černého se vrať do lesa, vyběhni kopeček a pokračuj vpravo horní cestou k zahrádkářské kolonii (Před Rousínovskou ulicí), tam budou v lese čekat 4. ZAHRÁDKÁŘI, dále jsi Chvojeneckou ulicí přes přechod na Bohdanečské a prašnou cestou nad fotbalové hřiště kde se svým vozem čekají 5. HASIČI, pokračuj pěšinou po poli až k sídlišti 6. KULTURA VINOŘ a dále přes přechod na Mladoboleslavské přes Vinořské náměstí, ulicí Urbanickou pod kostelem do ulice V Podskalí 7. SKAUTI, teď se musíš tou samou ulicí vrátit kousek zpět a pokračuješ na hráz mezi rybníky V Obůrkách 8. RYBÁŘI, ulicemi mezi rodinnými domky dojdi k firmě 9. STROM Propagace, po chodníku, podél Mladoboleslavské dojdeš na poslední stanoviště číslo 10. SOKOL Vinoř-DIVADÝLKO NA KONEČNÝ a tím i do cíle, do farské zahrady, vstup je zadní bránou od zdravotního střediska. Těšíme se na vás!