REPREZENTAČNÍ PLES MČ Praha-Vinoř

9. 3. 2024  od 20:00 do 2 :00, SOKOLOVNA, Klenovská 35, pořádá MČ Praha-Vinoř, Vstupenky na stání za 300 Kč – předprodej v papírnictví od 26. 2. (Vstupenky na sezení jsou již vyprodány)

Do Vinoře se po celých pěti letech opět vrací obecní ples, tentokrát pod názvem reprezentační. Stane se tak v sobotu 9. března 2024 od 20:00 v sokolovně v Klenovské ulici. Pojďme se krátce podívat jak do historie plesů, pořádaných městskou částí, tak do programu události, která je před námi.

• Historie
Obecní plesy se v novodobé historii Vinoře začaly pořádat od roku 1992. Z počátku byly spíše reprezentačního rázu a byly zaměřeny především na návštěvníky starší generace. Ale jak se Vinoř začala s příchodem nového tisíciletí rozrůstat a v podobě velké části novych sousedů doslova omládla, bylo třeba tomu přizpůsobit i charakter našich obecních tanečních zábav. Zhruba od roku 2010 se tak začala psát historie tématicky zaměřených maškarních plesů, které si brzy našly širokou oblibu a značně přispěly i ke vzájemnému poznávání “starých a nových” Vinořáků. Připomeňme si jen letmo názvy některých témat: Havajský ples, Černobílý ples, Retro ples, Letem světem, Hollywood Party, Puntíkovaná Garden Party… Pamětníci si jistě vybaví celou řadu nápaditých předtančení, vystoupení mažoretek, půlnočních překvapení v nejrůznější podobě od kouzelnických programů až po travesti show, nebo návštěv známých umělců, jimiž byli třeba Světlana Nálepková nebo Ondřej Ruml. Zatím poslední ples s tématem “1968-1989” se konal v roce 2019. Proč? Protože “Strašidelné party” roku 2020 zabránily pouhé tři dny před konáním protikovidivé restrikce, a situace se v tom-to ohledu v plesové sezóně nezdála být lepší ani v letech 2021 a 2022. V roce 2023 došlo k opa-trnému pokusu navázat na někdejší tradici tane-čním večerem v novém Společenském sálu Pod Normou, ovšem bez ambice říkat této akci “obecní ples”. Ten se nám tak opět ve staré dobré sokolovně vrací až letos.

• Co bude jinak?
Vlastně skoro všechno! Místo navázání na tradici maškarních zábav bude tentokrat ples opět reprezentační, tedy určený pánům v obleku a damám ve velké večerní. Měla by tomu odpovídat slavnostní výzdoba a osvětlení, stejně jako úprava stolů a židlí. O hudbu k tanci se postará osvědče-ný Brand New Band, po letech se k nám opět vrátí mažoretky ze skupiny Ametyst. Předtančení historicky poprvé provedou tanečníci z našeho partnerského města Schulzendorf v Německu,
a těšit se můžeme třeba i na welcome drink nebo na slosování všech vstupenek a možnost výhry hodnotných cen od řady sponzorů. Co však bude mít svou skutečnou vinořskou premiéru, bude:

• Světový raut
Co si pod tak neskromným názvem představit? Skutečný hodokvas, určený všem majitelům vstupe-nek a umístěný na balkoně nad sálem. Čekají nás lahůdky v podobě pečenych šunek a kýt od cate-ringové spokečnodti Wevar, vynikajících řízků od vyhlášené specialistky Heleny Halíkové, pečiva
z Pekárny a cukrárny Marcipánka, sushi specialit ze kbelského Sushi Bistra, italských pochoutek nové vinořské restaurace Dal Birbante nebo třeba sladkostí z vinořského Café & House Bistra, vzniklých ve spolupráci s legendárním cukrářem panem Karlem Semeckým. Připravena je i široká nabídka vín od moravských vinařů, coctailová show a pivo z pivovaru Panaczech.

• Vzácní hosté
…jsou pochopitelně všichni příchozí, ale mezi nimi se můžeme těšit i na opravdu známá jména. Hvězdou večera bude Marta Jandová. Zpěvačku ze slavné muzikantské rodiny proslavilo nejprve účinkování v německé kapele Die Happy, v České republice jsme ji později poznali v sólových pro-jektech, společných vystoupeních s Markem Ztraceným, Ondřejem Brzobohatým, tatínkem Petrem Jandou nebo jako porotkyni soutěže Česko Slovensko má talent. Účast na plese ale přislíbili například Michal Bragnolo, člen populární skupiny 4 Tenoři, zpěvačka Andrea Kalivodová nebo sólista Opery Národního divadla Daniel Matoušek. Mezi hosty budete moci potkat i pány senátory Jiřího Drahoše a Davida Smoljaka, takže označení “reprezentační” bude, doufejme, pro náš ples plně odpovídající.

• Bez partnerů a sponzorů by to nešlo a proto jim srdečně děkujeme:

Atlantis Development s.r.o.
Pražská strojírna a.s.
Naše partnerské město Schulzendorf
Wevar Delivery
Vin Metal, s.r.o.
Pekárna & cukrárna Marcipánka
Pivovar Panaczech
Café House&bistro Vinoř ve spolupráci
s cukrářem Karlem Semeckým
Bistro Dal Birbante (dříve Danello)
Sushi Bistro & caffé Kbely
Mẹ tôi restaurace Vinoř
Květiny Gábi
VR Atelier