PROGRAM

DEN SENIORŮ

 1. 10. 2021 od 13:00

Výbor sociální a zdravotní MČ Praha-Vinoř a KVC Vincent si dovoluje pozvat všechny vinořské seniory na DEN SENIORŮ, který se bude konat v nově upraveném sálu ve VINCENTU.
(Účast prosíme potvrďte na telefonním čísle 739 042 617.) Srdečně zveme všechny vinořské seniory na přátelské setkání u kávy v nově zrekonstruo-vaném bezbariérovém sálu. Rádi bychom společně navázali na tradiční setkávání seniorů v době „předcovidové“ Na Rychtě. V rámci setkání budeme připraveni naplánovat pro vás aktivity dle vašeho výběru pro nadcházející období. V plánu máme společné výlety, návštěvy divadel, kurzy paměti a mnoho dalších aktivit. V rámci setkání budou představeny např. Podzimní kurz sebeobrany seniorů a vícedílný Kurz mediální gramotnosti, který bude pro zájemce z řad vinořských seniorů BEZPLATNÝ s využitím příspěvku městské části. Zápis do kurzů proběhne v rámci Dne seniorů.

Těšíme se na vaši účast!
JUDr. Jan Červenka, radní, předseda výboru SZ

 

LAMPIOŇÁK JINAK!

6. 11. 2021|od 17 do 19 hod. Vinoř, ale můžete i do Přezletic!
Start i cíl jsou vaše domovy. Během dvou hodin můžete v ulicích i v lese potkat postavy pohádkové, historické, románové ale i hororové nebo herní. Mapky budou k dispozici jak v papírové podobě (od 1. 11. v knihovně,
u pošty a v papírnictví), tak na www.praha-vinor.cz (aktuality-info budeme aktualizovat). Stánek se světýlky bude od 16 hod. u hřbitova. Občerstvení u některých stanovišť k zakoupení.

SEMINÁŘ

První dáma první republiky paní Hana Benešová
ČTVRTEK 18. 11. 2021 v 19. hod.
délka trvání je přibližně 1,5 hod. |seminář povede paní Jitka Kováříková

Seminář je určený širokému publiku a nenáročnou formou přibližuje jak osobní život paní Hany, tak její vliv na prezidenta Beneše a potažmo i nepřímý vliv na některé politické událostí v tomto období našich dějin, kdy se formovala novodobá demokracie. Je také obohacen úryvky z osobní korespondence, nahrávkou z rozhlasového projevu Hany Benešové a krátkým videem z letního sídla manželů Benešových.

 

ROZSVÍCENÍ
VÁNOČNÍHO STROMU – ZRUŠENO

28. 11. 2021 od 15 do 20 hod. | Rozsvícení stromu v 17 hod.
Stánkový prodej, skvělé občerstvení, ukázky tradic, výtvarná dílnička, kovář Ondra, Kolotoč řezbáře Matěje, fotokoutek, návštěva andělského posla, pohádka O pejskovi a kočičce – Jak chystali Vánoce (hraje se 2x), pečení perníčků, hudební vystoupení 6. B, kroužek flétny aneb vánoční pískání, děti ze ZUŠ Folklorika , Nela Sasková-pěvecké vystoupení, Petronila Ševčíková-recitace, sváteční slovo zástupců MČ a první adventní koncert v kostele. Program bude probíhat na Vinořském náměstí, v přilehlých prostorách farnosti Vinoř, Centra Mariapoli (sýpka) a v kostele. Aktuální informace budeme doplňovat na webu MČ (pod QR kódem z plakátu).

BUBNOVÁNÍ PRO ZDRAVÍ
WORKSHOP S PETREM ŠUŠOREM

PONDĚLÍ 24. 1. 2022
17:00 –18:00, jednotná cena 100 Kč za osobu
Skupinové bubnování přináší nejen radost z vytváření hudby, rozvoj rytmických a improvizačních schopností, intenzivní společný prožitek, ale i relaxaci a redukci stresu. Jedním z efektů je i posila imunitního systému. Aktivita je vhodná pro všechny. Rezervace na e-mailu: vincent@praha-vinor.cz, do předmětu napiště slovo “bubnování”.

PRAVIDELNÉ SETKÁVÁNÍ SENIORŮ

Pravidelné setkávání seniorů bude každé pondělí od 13 hodin v novém sále v přízemí našeho centra.
Začínáme 3. ledna. Přijďte, těšíme se na vás!
Kontakt: Irena Řeřichová, tel.: 725 141 541

VENKOVNÍ HRA V ANGLIČTINĚ
S BONIFÁCEM A ŠKOLOU EDUCAN

CELÝ LEDEN 2022
Pojďte se proběhnout po Vinoři. Vezměte s sebou rodiče, sourozence nebo kamarády a vyluštěte úkoly v angličtině na deseti stanovištích. Startovní mapky jsou k vyzvednutí u KC Vincent, Opočínská 364, kde je i poslední otázka a výdej odměn. Luštit můžete až do konce ledna. Informace naleznete na: www.educan.cz/soutez.html