PROGRAM

Seminář Attachment
(o citových vazbách)
klíč k sobě i druhým

PONDĚLÍ 11. 4. 2022
od 18 hodin, vstupné 50 Kč, Kapacita sálu je omezena, prosíme rezervujte si místo na e-mailu vincent@praha-vinor.cz

Možná jste si i vy vytvořili v dětství nevědomou životní strategii, která se vám jako dítěti osvědčila pro vytvoření základního pocitu bezpečí, v dospělosti však často bývá nefunkční či dokonce poškozující. Zveme Vás na setkání, které chce přinést k tématu attachmentu základní informace a odpovědět na otázky účastníků. Každý dostane příležitost popřemýšlet o své vlastní nevědomé vztahové strategii, která nám toho v životě ovlivňuje více než často tušíme.

 

 

 

DEZINFORMACE
A DEZINFORMÁTOŘI OKOLO NÁS

ÚTERÝ 5. 4. 2022
Beseda začne v 18 hodin v sále|vstup volný s rezervací

Jak poznat, kterým mediálním zdrojům má smysl věnovat čas a kterým je lepší se naopak vyhnout? Odkud čerpat pravdivé informace a jak je rozeznat od dezinformací a falešných zpráv? Jak dezinformace a hoaxy analyzovat a s výsledkem pracovat? Co se skrývá pod pojmem svoboda projevu, svoboda slova a kde jsou jejich mantinely? Kdo jsou současní dezinformátoři, šiřitelé fake news v České republice, jaká je jejich struktura a pozice ve společnosti? Dezinformace v letech minulých a dezinformace dnes, ve světle probíhající války na Ukrajině. Besedu povede pan Jiří Cihlář. Rezervace na e-mailu: vincent@praha-vinor.cz.

Vinoř a VODA
veřejná diskuse s odborníky

STŘEDA 15. 6. 2022 od 18:30

Přijďte si s námi popovídat o vodě a rybnících ve Vinoři. Přijďte zjistit, co jste nevěděli,
a zeptat se na to, co Vás zajímá! Setkáte se zástupci městské části, Rybářů Vinoř
a prof. Kalousem z České zemědělské univerzity. Těšíme se na Vás!

CHILE
PŘEDNÁŠKA Petra Kudrnáče

ČTVRTEK 16. 6. 2022 OD 18 hodin | vstup volný
V Chile mají starší mumie než v Egyptě | V Chile v poušti Atacama je největší povrchový důl na světě | V Chile mají nejjasněší noční oblohufotky | fotografie| povídání | kapacita sálu je omezena, prosím rezervujte si místo na e-mailu: vincent@praha-vinor.cz

KNIHOVNA JE PO CELÝ ČERVENEC ZAVŘENA

Budeme se na vás těšit 5. 8. 2022