PROGRAM

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

STŘEDA 2. 9. 2020
od 14:00 do 18:00

Přijďte si vybrat kroužek nebo kurz, podívat se do knihovny a zaregistrovat se, nebo si jen s námi popovídat o dalším směřování komunitního centra. Z novinek se můžete těšit na venkovní úpravu prostoru před vchodem (více prostoru pro kočárky a kola) a uvnitř na novou výmalbu jazykové učebny.

INTERAKTIVNÍ SEMINÁŘ
ÚSPĚŠNÝ ŠKOLÁK

STŘEDA 16. 9. 2020 od 18:00
Vstupné 50 Kč

Máme doma školáka, co teď? Jak motivovat dítě? Jaké dovednosti dítě potřebuje získat, aby bylo úspěšné a oblíbené ve škole? Jak doladit potřeby rodiny a školy? Jaká pravidla pomáhají při zvládání náročných situací? O tom všem se přijďte poradit a popovídat. Na konci přednášky bude prostor na vaše dotazy.
Přednášející:
Ing. Mgr. Marie Nováková
(www.marienovakova.cz)

Smyslem její práce je nabídnout druhým pomocnou ruku při hledání jejich specifické cesty, cíle. Vychází ze svých odborných znalostí, zkušeností, schopností, které se snaží zobecnit a modifikovat právě pro daného klienta, skupinu.

 


SEMINÁŘ ATTACHMENT
KLÍČ K SOBĚ I DRUHÝM

ČTVRTEK 22. 10. 2020 od 18:00


Možná jste si i vy vytvořili v dětství nevědomou životní strategii, která se vám jako dítěti osvědčila pro vytvoření základního pocitu bezpečí, v dospělosti však často bývá nefunkční či dokonce poškozující. Zveme Vás na setkání, které chce přinést k tématu attachmentu základní informace a odpovědět na otázky účastníků. Každý dostane příležitost popřemýšlet o své vlastní nevědomé vztahové strategii, která nám toho v životě ovlivňuje více než často tušíme.

Lektorka:
PhDr. Eva Labusová
www.evalabusova.cz, eva.labusova@seznam.cz
Dlouhodobě se věnuje poradenství a publicistice v oblasti rodičovství a párových, resp. rodinných vztahů. Pořádá přednášky a semináře pro odborníky i veřejnost. S dcerou Alžbětou ve spolupráci s nakladatelstvím Triton připravily pro český knižní trh čtyři publikace švýcarsko-americké psycholožky a zakladatelky tzv. vědomého rodičovství Alethy Solterové. Knihy se týkají důležitosti rané interakce matky a dítěte, významu dětského pláče a vzdoru, nového pohledu na odměny a tresty ve výchově a také přínosu na citovou vazbu zaměřených her a hraní.